PostHeaderIcon Siedem lat minęło...

User Rating: / 0
PoorBest 
Ciekawe artykuły
2 kwietnia 2012 roku obchodzimy 7 rocznicę śmierci wielkiego człowieka, przyjaciela dzieci i młodzieży papieża Jana Pawła II. Przybliżę wam historię papieża Polaka.
Karol Józef Wojtyła urodził się 18 maja 1920 roku w Wadowicach. Syn Karola Wojtyły i Emilii Z Kaczorowskich. 16 października 1978 roku został wybrany na papieża. Jan Paweł II słynął ze swojej tolerancji i chęci pokoju. Jako pierwszy papież odwiedził synagogę, meczet i ucałował Koran.13 maja 1981 cały świat przeżywał ciężkie chwile, gdyż właśnie tego dnia Jan Paweł II został postrzelony w wyniku zamachu. Zamach się nie powiódł, a papież oficjalnie przebaczył zamachowcy. Ludzie nazywają go Papieżem Pielgrzymem ze względu na jego pielgrzymki, podczas których spotykał się z dziećmi i młodzieżą. Łącznie odbył ich 104, okrążając 6 razy świat. Niewielu wie, że porozumiewał się językiem polskim, włoskim, francuskim, niemieckim, angielskim, hiszpańskim, portugalskim, klasycznym greckim i łaciną. Swego czasu był poetą, krytykiem teatralnym i dramaturgiem. Od 1992 roku Jan Paweł II cierpiał na chorobę Parkinsona. Jan Paweł II zmarł 2 kwietnia 2005 roku. 1 maja 2011 roku odbyła się beatyfikacja Jana Pawła II, który został uznany błogosławionym.
Papież Polak zawsze będzie symbolem Polski i przykładem uczciwości, tolerancji i szacunku dla każdego człowieka.
 
ZOBACZ RÓWNIEŻ
Najnowsze artykuły
Szukaj na stronie
Dodaj do serwisów
Zaloguj się
Subskrypcja artykułów


Działamy już
Serwis ruszył dnia
01-11-2011
Serwis działa już
2516 dni.