PostHeaderIcon Wielkimi krokami zbliżają się Święta…

User Rating: / 0
PoorBest 
Ciekawe artykuły
Wielkimi krokami zbliżają się Święta Wielkiej Nocy. Dla niektórych jest to najważniejsze święto w roku. Ale tak naprawdę, to czym jest Wielkanoc?
Wielkanoc, jest to święto upamiętniające śmierć krzyżową i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Jest najważniejszym ze wszystkich świąt chrześcijańskich. Wywodziło się z żydowskiej paschy. Wielkanoc jest świętem ruchomym, co roku przypada w inny dzień marca lub kwietnia. Od tego święta zależą inne święta ruchome. Okres kościelny wielkanocny trwa od niedzieli św. Trójcy.  Jest poprzedzone Wielkim Postem 40- dniowym, którego ostatni tydzień nazywa się Wielkim Tygodniem. Okres ten to czas wspominania najważniejszych dla wiary chrześcijańskiej wydarzeń.

PS.
Zdrowych i pogodnych Świąt Wielkiej Nocy spędzonych w gronie rodziny i najbliższych przyjaciół życzy Zespół Redakcyjny.
 
ZOBACZ RÓWNIEŻ
Najnowsze artykuły
Szukaj na stronie
Dodaj do serwisów
Zaloguj się
Subskrypcja artykułów


Działamy już
Serwis ruszył dnia
01-11-2011
Serwis działa już
2516 dni.