PostHeaderIcon Gra która wciąga

User Rating: / 1
PoorBest 
Recenzje

Komputer, książki i spotkania. W wakacje, które niedawno się skończyły postanowiłam przeczytać powieść pt. „Kod Lyoko”.
Autorem ksiązki jest włoski pisarz - Jeremy Belpois (P.D. Baccalario) urodzony 6 marca 1974r. Jego pracę wynagrodzono dużą ilością nagród. Swoje pomysły w książkach czerpie z podróżowania po świecie.
     Pierwszy rozdział tej powieści może zniechęcić, wydaje się niepotrzebny, nie wiadomo do końca, o co autorowi chodzi, lecz gdy nie poddamy się i dotrzemy do  dalszych rozdziałów wszystko staje się jasne. Książka po prostu wciąga czytelnika i od razu chce się dalej czytać, tak więc moja rada brzmi: po pierwszym rozdziale lepiej się nie zniechęcać.

          Książka opowiada o czwórce przyjaciół o Jeremy’m, Ulrich’owi, Odd’owi i Yumi, którzy chodzą do szkoły Kadic. Pewnego razu grupka przyjaciół znajduje w starej fabryce „Super komputer”. Po naciśnięciu jedno przycisku wszystkie zagadki się rozwiązują. „Super komputer” ma w sobie grę „Lyoko”. To właśnie w niej znajdują nową koleżankę Aelitę, wchodzą w świat wirtualny i próbują ratować dziewczynę.
Czy uda im się wyciągnąć koleżankę z gry? Tego dowiecie się po przeczytaniu książki.
      Książka pokazuje, jaka powinna być prawdziwa przyjaźń.
Nie łatwo jest napisać dobrą powieść, do tego trzeba pomysłu, talentu i doświadczenia. Widać, że autor „Kod Lyoko „wykonał dobrą robotę” i ukazał swoją wizję dość niespotykanej przyjaźni młodych ludzi.
     Warto czytać takie książki. Dlaczego? Bo wzbogacają wyobraźnię.
Polecam.

 
ZOBACZ RÓWNIEŻ
Najnowsze artykuły
Szukaj na stronie
Dodaj do serwisów
Zaloguj się
Subskrypcja artykułów


Działamy już
Serwis ruszył dnia
01-11-2011
Serwis działa już
2516 dni.