PostHeaderIcon „Bilet do życia"

User Rating: / 0
PoorBest 
Recenzje
W pierwszej klasie gimnazjum musiałam przeczytać lekturę szkolną „110ulic”, dlatego w drugiej klasie zabrałam się za przeczytanie kontynuacji, czyli za książkę pt „220lini”. Powieść niesamowicie mnie wciągnęła, nie mogłam się od niej „oderwać”. Jak musiałam już tę książkę odłożyć, czułam nie dosyt.
     Autorką książki jest pisarka i dziennikarka, Małgorzata Gutowska – Adamczyk, która napisała właśnie „110 ulic” i wiele innych książek.
Bohaterem lektury jest 13-letni Mikołaj, zainteresowany sportami ekstremalnymi i grą na perkusji, oddał by wszystko żeby dostać prawdziwą perkusję, bo na razie ma tylko jej części. Jego marzeniem jest zagranie na scenie jako perkusista. W nowej szkole nie chce zaprzyjaźniać się z rówieśnikami, lecz woli stać trochę z boku. Dzięki miesięcznemu biletowi autobusowemu może poczuć się jak dorosły, poznaje swoją pierwszą miłość, doznaje smutku i szczęścia. Uczy się pomagać innym. Gdy myśli, że wszystko się układa, po chwili traci nad tym kontrolę. Lecz prawdziwi przyjaciele go wspierają a on ich. 
     Czy Mikołaj spełni swoje marzenia? Czy będzie mógł wystąpić na prawdziwej scenie?
Przeczytaj książkę, naprawdę warto. Książka uczy nas tego, że w tym dzisiejszym świecie też są ludzie pomocni. Czasami pozory mogą mylić. Najpierw poznajmy kogoś, a potem oceniajmy. 
     Polecam.
 
ZOBACZ RÓWNIEŻ
Najnowsze artykuły
Szukaj na stronie
Dodaj do serwisów
Zaloguj się
Subskrypcja artykułów


Działamy już
Serwis ruszył dnia
01-11-2011
Serwis działa już
2516 dni.