PostHeaderIcon "Łańcuszek" odc. 1

Opowiadanie w odcinkach

Północ.16-latek siedzi na krześle i pisze na „Gadu gadu” jest już zmęczony, oczy nie wytrzymują ciągłego patrzenia w ekran, ale pisze dalej. Nikogo już nie ma do rozmowy.
Kuba wreszcie kładzie się spać.
     Pobudka! Co!? Co się dzieje!?
-Wstawaj synku do szkoły trzeba iść
-Mamo…. tak wcześnie.
-Trzeba było nie siedzieć przy komputerze tylko spać-odpowiedziała mama
-Dobrze już wstaję - powiedział zmęczony nastolatek

- Dziś nowa szkoła, idę do liceum ogólnokształcącego w Wrocławiu.- powiedział w myślach trochę przestraszony.
Trzeba się postarać. Ale w co  tu by się ubrać….bluza, jensy z opuszczonym krokiem i buty skate no i oczywiście deska… Teraz mogę iść.
     Kuba wchodzi do szkoły, budynek ładny, wrażenie cudowne ale szkoła…..znowu…hmm... gdzie tu pójść, klasa 114 Ig, o! to moja klasa. Nastolatek wchodzi do klasy. Widzi same dziewczyny przypominające lalki „Barbie” jego młodszej siostry Asi, jedna tylko normalna (z makijażem, ale nie przesadzonym) i trzech chłopaków.
-Dzień dobry- powiedział Kuba
-Czy to klasa Ig ?
- Tak siadaj, czekaliśmy na ciebie- odpowiedziała nauczycielka
- Na mnie? O… przepraszam
- Dobrze, dobrze, siadaj
- Nazywam się Anna Nowak będę waszą wychowawczynią w ciągu tych trzech lat. Myślę, że się dogadamy i będziemy zgraną klasą, no tak to zapoznajmy się.
Tomasz Biedronka: To ja! Lubię jeździć na „bmx - e” i grać w komputer- powiedział dowcipnie
- Julia Liść: Obecna. Lubię yyy…. pisać sms’y – wszyscy się roześmieli
- hmm.. to twoje hobby? –Spytała się nauczycielka
- Tak –odpowiedziała przekonująco Julia
Kuba Równy
No ba to ja! Jestem skate, lubię „śmigać” na desce ale nie lubię dziewczyn co się za mocno malują, przykro mi.
Blanka Strzała: Moje hobby to pisanie opowiadań…
- hahahah „kujonka”- roześmiała się cała klasa oprócz Kuby
- Co!? kujonka!? Proszę was kujon to taki co nauczyć się nie może, jak nie wiecie co mówicie to siedźcie cicho- odpowiedział zdenerwowany 16-latek
- Bardzo ładnie, przyjazna klasa … proszę przeprosić koleżankę – powiedziała nauczycielka
- Przepraszamy
- No dobrze możecie już pójść do domu. Przyjdźcie jutro na godzinę 8:00.Mamy 2 lekcje i nie bierzcie książek. Cała klasa poszła do domu ale Kuba złapał Blankę : spytał – masz jakieś plany na sobotę?
- Nie, ale za słabo się znamy….
- Takie spotkanie zapoznawcze: sobota 18:30
- No….. muszę, już iść proszę to mój numer.
- Dzięki Blanka – odpowiedział z uśmiechem na twarzy
- Wskoczył na deskę i pojechał robiąc triki.
Nagle po 10min jazdy dostał z pieści w oko. Gdy leżał na ziemi usłyszał : Cześć „skejcik”, jestem Edward i w tej szkole będziesz miał ze mną kiepsko. Lepiej tego nie zapominaj.

Kilka chwil później po powrocie Kuby do domu:

Kuba, choć tu!
- Mamo nie mogę ….
- Choć, czemu masz podbite oko!? Biłeś się? Pierwszy dzień w szkole i znowu zła opinia?-spytała przestraszona mama.
- Nie… Ktoś mnie uderzył, chciał mnie przestraszyć. Nic mi nie jest
- Uważaj na siebie i zgłoś to pani pedagog, albo ja to zrobię, za ciebie – powiedziała mama
- Dobrze, dobrze, jutro to zrobię.
     Nastolatek stara się zapomnieć o tym zdarzeniu i usiadł do komputera. Wszedł na swój profil na „Facebook’u” Spojrzał na komentarze i zobaczył: Edward Dąb- może zrób sobie zdjęcie z tym pięknym okiem, co ci zaserwowałem.
Kuba już wie że to się nie skończy ......myśli – hmm…..gdy jeszcze raz mi tak zrobi muszę działać, obronię się! Czemu się mnie uczepił? Czy ja w ogóle go znam? Dam rade….
     Przecież dziś wtorek może zadzwoniłbym do Tomka.
Tomek? Jesteś? Nudzę się wyskoczymy gdzieś? Chodźmy do „Jokera” pogadamy.
- Ok. O której?
- 17:30?
- Dobra, to przyjdę po ciebie – powiedział Tomek
- Do zobaczenia
- Mamo! – krzyknął Kuba
- Nie krzycz, o co chodzi?
- Idę z kolegą do Jokera. tak żeby coś zjeść i porozmawiać
- No dobrze tylko uważaj na siebie i nie rób czegoś czego mógłbyś żałować
- Czyli?
- Na przykład nie pal papierosów jak w wakacje cię koledzy zachęcili
- Dobra, to już przeszłość
- To pa, idę.
- Przyjdź o 22
        Kuba idzie z Tomkiem i zauważa Blankę w towarzystwie przyjaciół Edwarda.
- Co? Blanka i …….