PostHeaderIcon "Powstać na nowo"

User Rating: / 0
PoorBest 
Recenzje
 
W zeszłym tygodniu miałam okazję obejrzeć film pt. „SkyFall”.  Pierwsza scena tego filmu mnie zadziwiła, nie sądziłam, że aż tak ten film będzie wciągający od pierwszego ujęcia. Powiem szczerze, że poprzednie części z tym aktorem (Danielem Craig) mnie aż tak bardzo nie zaciekawiły jak SkyFall.

    Reżyserem filmu jest Sam Mendes który urodził się 1 sierpnia 1965 roku w Wielkiej Brytanii. Sam w 1999r. został laureatem Oscara za reżyserię filmu „ American Beauty” i nakręcił wiele innych filmów.
    Film rozpoczyna się od walki Agenta 007. Jego pomocniczka Eve Monneypenny chcąc mu pomóc przez przypadek postrzeliła Jamesa Bonda. Nikt nie znalazł, martwego ani żywego agenta, po prostu zniknął. Kilka tygodni po pogrzebie nieoczekiwanie 007 się zjawia w nowej siedzibie, gdzie znajduję się „M”-  jego zleceniodawczyni. Przechodzi testy, po których znowu może wrócić do służby. Bond próbuje znaleźć człowieka,  który „poluje” na wszystkich agentów a zwłaszcza na „M”.  Dalszy los bohatera musicie zobaczyć sami. Naprawdę warto.

Kilka rzeczy mnie tylko zawiodło. Gdzie tak naprawdę są te wszystkie „gadżety” Jamesa Bonda? Zawsze miał jakieś samochody sterowane na pilota, przeróżne rodzaje  broni. A w tej części można było tylko zobaczyć wiatrówkę i zwykły pistolet. W poprzednich częściach James Bond był tak naprawdę nieobliczalny, silny, nigdy nie widziałam go gdy płacze. A w SkyFall tak nie było, pokazywał swoje słabe strony i nie wiem czy to było korzystne dla tego filmu. Dla mnie? Definitywnie nie było. Ja wyobrażam sobie 007 jako nie bojącego się niczego, można powiedzieć nadludzkiego. Tutaj niestety takiego Bonda nie zobaczymy.

    Reżyser może trochę zmienił Bonda, ale i tak film był sam w sobie coraz bardziej intrygujący. Na pewno gdy pokaże się nowa część słynnego Jamesa Bonda będę musiała ją obejrzeć.
    Szczerze polecam i zapraszam do obejrzenia.
 
ZOBACZ RÓWNIEŻ
Najnowsze artykuły
Szukaj na stronie
Dodaj do serwisów
Zaloguj się
Subskrypcja artykułów


Działamy już
Serwis ruszył dnia
01-11-2011
Serwis działa już
2516 dni.