PostHeaderIcon Porady Natalii :)

User Rating: / 0
PoorBest 
Ciekawostki
Alka-Seltzer
Wyczyść biżuterię - zanurz zmatowiałą biżuterię na kilka minut w szklance z tabletką Alka-Seltzer. Gdy ją wyjmiesz, będzie błyszczeć jak nowa.
 
Banany
Zrób maseczkę do twarzy - kto by potrzebował stosować botoks, skoro są banany? Możesz użyć ich jako maseczki do nawilżenia i wygładzenia skóry na twarzy. Rozgnieć średniej wielkości dojrzałego banana na papkę i nałóż na twarz i szyję. Po upływie około 10-20 minut zmyj ją zimną wodą. Inny przepis na maseczkę to: ¼ kubeczka naturalnego jogurtu, 2 łyżki miodu i średni banan.
 
Cytryna
Wyczyść i wybiel paznokcie - możesz sama zadbać o paznokcie. Zanurz na 5 minut palce w szklance ciepłej wody z dodatkiem soku z połówki cytryny. Zsuń skórki i potrzyj paznokcie skórką cytrynową.
 
Druciaki
Odśwież stare adidasy - jeśli adidasy wyglądają na bardzo zużyte, możesz je odświeżyć. Wyszoruj je druciakiem nasączonym środkiem czyszczącym, a następnie wytrzyj gąbką lub upierz w pralce. Po takim zabiegu będziesz się nimi cieszyć jeszcze przez kilka miesięcy.
 
Esencja waniliowa
Zastąp perfumy - wetrzyj w nadgarstki odrobinę waniliowej esencji spożywczej. Będziesz pysznie pachnieć. Na wiele osób zapach wanilii działa relaksująco.
 
Folia aluminiowa
Naostrz nożyczki - do, czego się mogą przydać resztki nie zużytej folii aluminiowej? Użyj ich do naostrzenia tępych nożyczek! W razie potrzeby wygładź folię, owiń nią kilkakrotnie ostrza i zacznij ciąć. Powinno wystarczyć 7 lub 8 cięć. Prawda, że to łatwe?
 
Guma do żucia
Odzyskaj kosztowności - ojej! Kolczyk wpadł Ci do umywalki. Spróbuj wyłowić go, używając świeżo przeżutej gumy do żucia. Przyczep ją od spodu do ciężarka wędkarskiego i spuść na żyłce lub sznurku do odpływu.
 
Herbata
Zrób okład na zmęczone oczy - podkrążone, zmęczone i opuchnięte oczy wymagają okładów. Zamocz saszetki z herbatą w ciepłej wodzie i przyłóż je do powiek na 20 minut. Teina – składnik herbaty - zmniejsza opuchliznę i łagodzi ból zmęczonych oczu.
 
Jogurt
Złagodź ból poparzenia słonecznego - aby szybko uśmierzyć ból spowodowany poparze-niem słonecznym, nałóż na chore miejsca zimny jogurt naturalny. Nawilży on i schłodzi palącą skórę.
 
 
ZOBACZ RÓWNIEŻ
Najnowsze artykuły
Szukaj na stronie
Dodaj do serwisów
Zaloguj się
Subskrypcja artykułów


Działamy już
Serwis ruszył dnia
01-11-2011
Serwis działa już
2515 dni.