PostHeaderIcon Dzień Niepodległości

User Rating: / 0
PoorBest 
Z życia szkoły
     Dzień 11 listopada 1918 r. był dla wszystkich Polaków przepełniony radością, odrodziło się państwo polskie.
Tak wspominają ten dzień zwykli ludzie "Niepodobna oddać tego upojenia, tego szału radości, jaki ludność polską w tym momencie ogarnął. (. . .) Kto tych krótkich dni nie przeżył, kto nie szalał z radości w tym czasie wraz z całym narodem, ten nie dozna w swym życiu największej radości. Cztery pokolenia czekały, piąte się doczekało. Od rana do wieczora gromadziły się tłumy na rynkach miast; robotnik, urzędnik porzucał pracę, chłop porzucał rolę i leciał do miasta, na rynek, dowiedzieć się, przekonać się, zobaczyć wojsko polskie, polskie napisy, orły na urzędach, rozczulano się na widok kolejarzy, ba, na widok polskich policjantów i żandarmów. "
    Ten niezwykle ważny dzień w historii naszego narodu został upamiętniony również przez naszych kolegów i koleżanki ze szkoły, którzy pod opieką p. K. Dziubińskiej, p. A.M. Lis – Dzięgielewskiej, p. M. Dziubińskiego, p. W. Walczak – Sych, p. I. Cieślińskiej, p. M. Nawrockiego i p. J. Kowalewskiego przygotowali montaż słowno – muzyczny.
Dzięki temu występowy mogliśmy przenieść się do czasów, kiedy nasi pradziadowie walczyli o to, abyśmy my mogli żyć w wolnym kraju
Po tej krótkiej lekcji historii jeszcze bardziej możemy docenić to, co mamy…
                                                                                                                                     N. Drupiewska
 
ZOBACZ RÓWNIEŻ
Najnowsze artykuły
Szukaj na stronie
Dodaj do serwisów
Zaloguj się
Subskrypcja artykułów


Działamy już
Serwis ruszył dnia
01-11-2011
Serwis działa już
2516 dni.