PostHeaderIcon Czas na zmiany

User Rating: / 0
PoorBest 
Recenzje
110 ulic


Lekturę szkolną przeczytać trzeba, więc sięgnęłam po książkę „110ulic” i zaczęłam czytać. Moją uwagę przykuł na okładce skater na deskorolce. Gdy ją wypożyczyłam w bibliotece od razu zaczęłam „wertować” kartki. Zaciekawiła mnie już po pierwszym rozdziale.  Autorzy takich książek, powinni dostawać nagrody;-).
Autorką książki „110ulic” jest Małgorzata Gutowska-Adamczyk, która jest niezwykle cenioną autorką powieści nie tylko dla młodzieży.
Książka opowiada o 16 letnim Michale „Wierzbie” Wierzbickim i jego rodzinie, bracie Mikołaju oraz rodzicach Joli i Krzysztofie.
 
Michał to młody chłopak, który chodzi do szkoły 7 XL i czuje się tak jak ryba w wodzie, popisuje się, denerwuje nauczycieli, a rodzice prawie codziennie są u niego w szkole. Jedynym jego zajęciem jest jazda na desce i gra w koszykówkę. Rodzice kupują mu markowe buty i ubrania, lecz w jednej chwili jego cudowne życie zmienia się w całkowitą ruinę. Mama traci pracę, a tata wyjawia, że ukrywał przed rodziną brak zatrudnienia. Dla całej rodziny ta chwila staje się koszmarem, bo strata pracy oznacza, że trzeba będzie się przeprowadzić żeby odbudować finanse. Zostawiają więc dom i bliskich, wyjeżdżają z wielkiego miasta (Warszawy) do wsi koło Grajewa. Tam cała rodzina rozpoczyna pracę na stacji benzynowej, a Michał i Mikołaj musza się przyzwyczaić do nowego otoczenia i rówieśników. Michał z wielkiego „luzaka” staje się w szkole zwykłym „szaraczkiem”… Lecz czy to się zmieni? Czy chłopcy przyzwyczają się do nowego miejsca? Tego musicie dowiedzieć się już sami.
Książka ta opowiada o problemach współczesnych ludzi, a także o tym jak dzisiejsza młodzież radzi sobie ze stratą pracy rodziców.
Trudno napisać książkę dla młodzieży, ale według mnie autorce udało się napisać powieść zarówno dla ludzi młodych i tych trochę starszych.
 „Okładka to nie wszystko” po prostu przeczytajcie i dopiero komentujcie. Ta książka jest najlepszą lekturą szkolną, jaką czytałam.
Ktoś nie lubi czytać? Myśli, że to strata czasu? Niech się zastanowi i przeczyta „110ulic”, bo nie wie, co traci! 
Polecam. 
                    
Kamila Galas
 
ZOBACZ RÓWNIEŻ
Najnowsze artykuły
Szukaj na stronie
Dodaj do serwisów
Zaloguj się
Subskrypcja artykułów


Działamy już
Serwis ruszył dnia
01-11-2011
Serwis działa już
2516 dni.