PostHeaderIcon „Nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy…”

User Rating: / 0
PoorBest 
Ciekawe artykuły
Słów kilka o Wisławie Szymborskiej.
„Nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy…” A szkoda. Niemało z nas życzyłoby sobie aby taka osoba pojawiła się jeszcze raz. Mowa tu oczywiście o Wisławie Szymborskiej, którą pożegnaliśmy 1.02.2012r.
Była wybitną polską poetką, jedną z niewielu. Jej wiersze nie dość, że są ponadczasowe, to jeszcze przeznaczone dla ludzi w każdym wieku.
Debiutowała w latach 50. Począwszy od zbioru Wołanie do Yeti w jej poezji zaczęła dominować postawa sceptycznej refleksji nad rzeczywistością. Podejmowała ona zasadnicze kwestie filozoficzne i historiozoficzne, konfrontując je z codziennym doświadczeniem współczesnego człowieka. Jej wiersze ze zbiorów Sól, Sto pociech, Wszelki wypadek, Wielka liczba, Ludzie na moście, Koniec i początek wyróżniają się niezwykłą jasnością języka i zaskakującą puentą. W 1996 roku otrzymała literacką Nagrodę Nobla. 
Jej wiersze przetrwają próbę czasu – to pewne, niestety już nigdy nie napisze żadnego utworu, żadnego zdania, żadnego słowa, żadnej litery. I właśnie dlatego cała Polska pogrążona jest w bólu.
 
ZOBACZ RÓWNIEŻ
Najnowsze artykuły
Szukaj na stronie
Dodaj do serwisów
Zaloguj się
Subskrypcja artykułów


Działamy już
Serwis ruszył dnia
01-11-2011
Serwis działa już
2515 dni.